Tatilde Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Tatilde Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
            Pek çok aile artık araç kiralayarak seyahatlerinde çok daha özgürce hareket edebiliyorlar. Araç kiralamanın eskiye nazaran popüler olmaya başlamasıyla kiralama ücretleri de etkili oldu. Araçlar, tatilcilere çok daha uygun fiyatlara sunulmaya başlandı. 

Yasal Olan Firmalardan Araç Kiralayın

            Araç kiralamak için yetkili firmalar ile anlaşırsanız başınıza tatsız durumların gelmesini engelleyebilirsiniz. 

Az Kullanılmış Araçları Tercih Edin

            Kiralayacağınız araç tatil esnasında size özgür bir hareket ortamı sunmasının yanında güvenliğinizi de maksimum seviyede sağlamalıdır. Bunun için tercih edeceğiniz aracın model yılının yeni, az kullanılmış ve tüm bakımlarının yapılmış olması sizin avantajınızadır. 

Kiralayacağınız Aracı İyice İnceleyin

            Aracınızı kiralamadan önce genel olarak bir kontrol etmenizde fayda var. Örneğin farları yanıyor mu, sürüş esnasında herhangi bir sıkıntı hissediyor musunuz vb. aklınıza gelen tüm detayları kontrol ederek aracı teslim alın. 

Araç Kiralama Sözleşmesi

            Aracınızı mutlaka araç kiralama sözleşmesi ile kiralayın. Şayet sözleşmesiz araç kiralarsanız ileride başınıza gelebilecek herhangi bir olumsuzlukta hiç bir hak iddia edemezsiniz. 

Kasko

            Kaskosunun olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Kiralık aracınız ile bir kaza yaparsanız ve aracın kaskosu yoksa tüm tamir masraflarının üstünüze kalabileceğini unutmamalısınız. 

Erken Rezervasyon

            Tıpkı otellerde olduğu gibi araç kiralarken de erken rezervasyon yaptırarak çok daha uygun fiyatlara araç kiralayabilirsiniz.  

İnternette Araştırma Yapın

            İnternette pek çok araç kiralama şirketi mevcut. Bu şirketlerden bazıları yalnızca internet üzerinden yapılan kiralamalarda müşterilerine cazip fiyat avantajları sunuyorlar. Bu yüzden araç kiralamadan önce mutlaka internetten de araştırma yapmakta fayda var. 

Ek Şoförler

            Aracı birden fazla kişi kullanacaksa bunun mutlaka yapacağınız araç kiralama sözleşmesinde belirtilmesine dikkat edin. Sözleşmede yazılı olmayan bir kişinin aracı kullanması halinde örneğin trafik kazası gibi olumsuz bir durumda çok ciddi sıkıntılar ile karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir