Her Şey Dahil Tatil Ne Demektir?

            En çok görülen ve diğer otel konseptleri ile aralarında ne tür farklar olduğu konusunda her zaman kafa karışıklığına sebep olan konseptlerden biridir denilebilir.

Her Şey Dahil Tatilde Ne Gibi Olanaklar Sunulur? 

            Her şey dahil tatil, tam otel konseptlerinden biridir. Açık büfe sınırsız yemekler, otelin yapısına göre sınırsız alkollü ya da alkolsüz içecekler ve bazı otel aktivitelerinin ücretsiz olarak kullanılmasını içerir. Genelde belli saat aralıkları içerisinde sınırsız yeme içme imkanı verilir. Örneğin sabah 06.00 ile 24.00 arasında sınırsız yeme içme imkanı sunulur. 

Bütçeyi Aşmamak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

            En çok dikkat edilmesi gereken şeyler ücretli yeme içme servisleri ve ücretli aktivitelerdir. Hemen hemen herkes tatile çıkarken bir bütçe planlaması yapmaktadır. Eğer tatil bitiminde sıkıntıya düşmek istemiyorsanız her şey dahil konseptine sahip otellerde, ücretli aktivite ve ücretli yeme içme servislerine çok dikkat etmelisiniz. Genellikle otele girdiğinizde resepsiyonda kayıt yaptırdıktan sonra ücretli servislerin yazılı olduğu bilgilendirme broşürü verilir. Ya da odanıza çıktığınızda orada bilgilendirme broşürünü bulabilirsiniz. Genellikle 24.00’dan sonra bar ve restoran kısımları kapalı olmaktadır. Gündüz ise şezlongda güneşlenirken bahçede ya da havuz başında yer alan küçük büfelerde bulunan yiyecekler ücretli olabilmektedir. Aynı zamanda oda servisleri de ücretli olabilmektedir.

            Aktivitelere gelecek olursak; genelde hamam, sauna, spor salonu kullanımı ve havuz aktiviteleri ücretsiz olarak verilirken, masaj, SPA kullanımı ve deniz aktiviteleri ücretlidir. Otelin içerisinde yer alan kuaför, market, araç kiralama ya da hediyelik eşya satan yerlere gelecek olursak, otele ait bir çarşı olarak düşünülmelidir. Çünkü her ne kadar otel içerisinde yer alsalar da oradan yapacağınız alışverişler sizin otel hesabınıza geçmeyecek, onun yerine anlık ödemeniz gerekecektir. 

            Kısacası her şey dahil tatil içeren otellere gittiğinizde, tatil için ayırdığınız bütçenizi aşmamak için ücretli olarak sunulan otel hizmetleri ile ilgili bilgi edininiz. Şimdiden iyi tatiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir