Kamp Tatili İçin En Uygun Yerler 

            Genellikle Ege Bölgesinde yoğunlukta olan kamp alanları vardır. Her mevsim için uygun olan bu bölgelere son zamanlarda tatil için fazla ilgi gösteriliyor.  Çadır veya karavanları olanlar için uygun alanlar mevcut. İsteğe göre kamp alanlarının yakınlarında bulunan ağaç evlerde de bir nebze kamp ortamı yaratılabilir.

Nevşehir – Kapadokya Kaya Camping

            Çevresi ağaçlarla kaplı geniş bir alanı olan Kapadokya’nın en çok tercih edilen kamp alanlarındandır. Çadırda veya karavanda kalabileceğiniz ayrı alanları mevcuttur. Yakında bulunan peri bacaları turlarına katılabilir aynı zamanda bireysel olarak da rahatlıkla gezebilirsiniz. Özellikle güneş doğmadan başlayan balon turları Kapadokya’ya gidip de kesinlikle yapılması gereken aktivitelerdendir.  24 saat sıcak su, elektrik ve ücretsiz WİFİ kullanma imkânı da mevcuttur.

Karabük – Yenice Kamp Alanı

            Avrupa’da sayılı ekosistemlerinin içinde yer alan Yenice Ormanları Türkiye’nin parmakla gösterilen kamp alanlarından birisidir. Acil koruma altına alınması gereken alanların arasında bulunan Yenice Ormanlarında vahşi hayat ender şekilde devam eden yerlerdendir. Çaycuma Havaalanına 90 km uzaklıktadır. Macera severler için ideal sayılabilen bu ormanlık alanda anıt ağaçlar karşınıza çıkacaktır. Küçük derelerin olduğu ve ufak tırmanışlarında eklendiği bir kaç saatlik yürüyüşlerle Yenice Ormanlarını keşfetmek mümkündür.

Fethiye – Kabak Koyu Kamp Alanı

            En iyiler listesin de gösterilmeye layık bir kamp alanı olarak Fethiye’nin gözdelerinden birisi de Kabak Koyu’nda bulunan kamp alanıdır. Burada ki işletme sahiplerinin doğal yaşamı korumak amaçlı bazı kuralları olmasının nedeni sadece Kabak’ta yetişen bitki örtüsünün çok olmasıdır. Korumacı ortamdan kaynaklı ulaşıma biraz emek harcanmaktadır. Kabak Koyu’nda gidilmesi gereken yerlerin başında Kelebek Vadisi söylenebilir.  Yeni kelebek türlerini keşfetmek, yamak paraşütü ile bu doğa harikasını baştan sona incelemek en iyi aktiviteler arasında yer almaktadır.  Denizi en yüksek tepeden izlemek isterseniz de Faralya’ya uğramalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir