Süleymaniye Camii

İstanbul Süleymaniye Camii

Süleymaniye Külliyesi

İstanbul tarihi yarım ada sınırları içersinde bulunan Süleymaniye Külliyesi 1558 yılında açılmıştır. Süleymaniye Külliyesi’ne defnedilen kişiler.. Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Mihrimah Sultan v.b hanedan üyeleri.

İstanbul’da bulunan külliye manevi havası ve doğal güzelliği ile huzur verir. İstanbulluların yoğun ziyaretine uğrayan külliye eminönü sınırları içersinde kalmıştır. Külliye tahtakale, mısır çarşısı, sirkeci, kapalı çarşı, sahaflara ve istanbul üniversitesine çok yakındır. Süleymaniye Külliyesi’ne ulaşım çok rahat ve alternatifler fazladır. Vapur, marmaray, tramvay, metro ve otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul dışından ziyaret amaçlı gelecek kişiler atatürk havalimanı’nı tercih etmelerini tavsiye ederim. Çünkü Atatürk havalima’nında metro bulunduğu için direk eminönüne gidebilirsiniz. İstanbul havalimanını tercih etmeniz durumunda oldukça yüksek bir taksi ücreti ödeyebilirsiniz. Metro ve ulaşım olanaklarının kısıtlı olduğu havlimanı ilerleyen yıllarda metro bağlantılarının faal olmasıyla rahatlıkla kullanılabilir. Diğer bir seçenek İstanbul Otogarı varışlı şekilde istanbula geliyorsanız. Otogarın altında bulunan meto ile çok hızlı bir şekilde süleymaniye külliyesi’ne ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir