Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En uygun fiyata uçak bileti satın almak istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun mutlaka istediğiniz ülkeye, şehirlere çok ucuz uçak bileti bulacağınızın garantisini veriyorum.

Yurt Dışı Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulurum?

Yurt dışına seyahat etme planları olan arkadaşlar için en önemli konu uçuşu ne zaman yapacaklarıdır. Tatil, balayı veya ani gelişen bir seyhat planınız var bilet fiyatları uçup gitmiş bu durumlarda ne yapmalısınız.

Öncelikle yurt dışı seyahatiniz için uçak bileti satın alırken. Zaman ve tarih sıkıntınız yok ise nisan mayıs aylarının başında veya ekim ayı itibari ile nisan sonuna kadar ucuz uçak bileti bulmanız mümkün. Okulların tatil olması ve resmi bayramların olmaması uçakların doluluk oranları düşmektedir. Bu nedenler firmalar daha fazla kişi uçak bileti satın alması için kampanyalar, promosyonlar yapar. Sizde bu ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanıp yurt dışı seyahatinizi çok ucuz bilet satın alıp gidebilirsiniz.

Hangi Günler Uçak Bileti Alınmaz?

Cuma akşam çıkışlı uçuşlar kesinlikle fiyatların maksimum olduğu bir gündür. Çünkü ufak bir tatile çıkmayı planlayan kişiler işyeri v.b nedenlerden işini aksatmadan iş çıkışı havalimanının yolunu tutmaktadırlar.Cuma uçak bileti satın alanlar genellikle pazar gece veya pazartesi sabah dönüşlü uçak bileti satın alırlar ve uçak doluluğu artacağı için fiyatlarda uçuşa geçer. cuma, pazar ve pazartesi sabahı için uçak bileti satın alınmaz. 

Hangi Günler Uçak Bileti Ucuz Olur?

Salı, çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri genellikle fiyatlar çok daha ucuz olur. Ben uçuşlarımı hep bu günlerde yapmaya özen gösteriyorum genelde çok ucuz uçak bileti bulup uçuşumu gerçekleştiriyorum.

Bayram ve Resmi Tatillerde Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulurum?

Bayram ve resmi tatillerde genelde ucuz uçak bileti bulmanız çok zor. Peki ucuz uçak bileti bulamıyorsanız ve uçuş yapmanız gerekiyorsa ne yapmanız gerekir. Öncelikle şunu belirtmeliyim bayram ve resmi tatil tarihleri bellidir. Bu tatillerde uçuş yapacağınız kesin ise uçak biletinizi aylar önce almanız size avantaj sağlayacaktır. Örnek verecek olursam kurban bayramı için memleketinize veya ailenizin yanına her yıl düzenli gidiyorsanız ilk fırsatta uçak biletinizi satın almalısınız. 120 ila 160 tl aralığında resmi bayramlar için uçak bileti bulabilirsiniz. Ama resmi bayramlar yaklaştığında ve siz biletinizi almadıysanız çok büyük bir pişmanlık yaşarsınız. Çünkü bilet fiyatları 250 ila 400 tl bandına yükselmiş olur.

Uçak Bileti Kampanya ve Promosyonlardan Nasıl Haberdar Olurum?

Uçak bileti firmalarının resmi sitelerine girip e-mail abonesi olarak kampanyalardan ilk siz haberdar olabilirsiniz. Promosyon bilet satın almanın altın kuralı kampanyadan erken haberdar olup hemen bileti satın almaktan geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir